Ekonomitrend

Ekonomi ve Analiz

TEKTU Hisse Yorumu: Trend değişiyor mu?

Tek Art Turizm – TEKTU Teknik Analiz – Teknik Yorum

TEKTU grafiTektu teknik analiz-grafikğine genel olarak baktığımızda 2007 yılında gördüğü tarihi zirve olan 5.55 seviyesinden başlayan düşüşün 0.52 seviyesine kadar geldiği sonrasında da yönünü tekrar yukarı çeviren hissede yükselişlerin, satışların ağırlık kazanması ile son bulduğu ve destek noktasına kadar geri çekilmenin olduğu görülmektedir.

0.52 seviyesi önemli destek noktası olarak karşımıza çıkıyor. Seviyenin 2009 yılından itibaren birkaç kez test edilmiş olması da önemli.  CCI aylık grafikte aşırı satış sinyali veriyor.

Günlük grafiğe ve son birkaç aya daha yakından baktığımızda ise değişen bir tablo dikkat çekmekte. Düşüş kanalı yukarı yönlü kırılmış durumda. 21 günlük ortalama kırılarak destek haline gelmiş, 50 günlük ortalama ise direnç seviyesi olarak karşımıza çıkıyor. 0.53 seviyesi son iki ayda birden fazla test edilmiş ancak geçilememiş durumda. Bununla beraber, 0.47 seviyesindeki tarihi dip sonrasında 0.50 seviyesi ile daha yukarıda ikinci bir dip seviyesi oluşturmuş.  Yükselen üçgen formasyonu oluşumu dikkat çekici. CCI indikatörü Temmuz- Ağustos döneminde önce negatif sonrasında ise pozitif uyuşmazlık veriyor.

Tüm bunlara baktığımızda yeni bir yükseliş hareketini bekleyebiliriz.  0.52 direnç noktasının yukarı yönlü kırılması, 21 günlük ortalamanın 50 günlük ortalamayı yukarı yönlü kesmesi ve artan hacim yükseliş hareketi için teyit olacaktır. 0.54 seviyesinin geçilmesi ile 0.58 seviyelerine kadar %10’ u aşan bir yükseliş görülebilir. Diğer taraftan 0.51 seviyesi tersine dönen grafik için izlenmeli.

 

 

PaylaşPin on PinterestShare on LinkedInShare on Google+Share on FacebookTweet about this on Twitter

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YASAL UYARI

Yasal Uyarı www.ekonomitrend.com sitesinde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. www.ekonomitrend.com sitesinde yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Yatırımcıların verecekleri yatırım kararları ile bu sitede bulunan veriler, görüş ve bilgi arasında bir bağlantı kurulamayacağı gibi, söz konusu veri,yorum ve bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan www.ekonomitrend.com sitesi ve yazarları sorumlu tutulamaz..

Ekonomitrend © 2015 Tüm hakları saklıdır

Frontier Theme