Ekonomitrend

Ekonomi ve Analiz

TEKTU Hisse Son Durum

TEKTU Teknik Analiz

TEKTU grafik

TEKTU grafik

Eylül sonunda yaptığımız analizde TEKTU grafiğinde yukarı yönlü dönüş sinyalleri aldığımızı ve bunun nedenlerini belirtmiştik. Nitekim Ekim ayı ilk haftaları itibari ile başlayan ve devam eden, ay içerisinde %10’ u da aşan bir yükseliş seyrettik. Sonrasında güçlenen hacim ile birlikte, yükseliş 5 dalgalık itki hareketi olarak devam etti. Bu hareket, grafiği 0.98 seviyesine ulaştırdı.Ancak 0.60 seviyesi itibari ile de indikatörlerde zayıflama sinyalleri oluşmaya başlamıştı. Aşırı alım seviyesinde seyreden indikatör sinyalleri sonrasında ise grafik yönünü aşağıya çevirdi. Gelen kar realizasyonu ve desteklerin hızlı kırılmasıyla birlikte başlangıç noktalarına kadar gelmiş olduk. Bu noktada da bir aşırılık görüyoruz. Yükselişte görülen aşırılık, düşüşte de kendini göstermiş bulunuyor.

Son durumda ise indikatörler aşırı satış sinyalleri üretiyor. 0.49 seviyesinde sonlanan düşüş sonrasında gelen alışlar ile 0.54 seviyesi tekrar görüldü. 0.49 seviyesi itibari ile kısa vadede oluşan yeni bir yükseliş de aslında başlamış oldu. Bu yükseliş hareketi ile 0.60 seviyelerine kadar devam edebilecek bir dalganın içerisindeyiz.  Fiyat grafiği 21 günlük ortalamanın altında seyrediyor. Son kapanış ile 9 günlük ortalama destek olarak çalışmış durumda. Yaptığı dip sonrasında grafik %10 prim yaparak 9 günlük ortalama seviyesine ulaştı.  Yükselişin devamı için 0.60 seviyesi önemli direnç noktası olarak karşımıza çıkıyor.

PaylaşPin on PinterestShare on LinkedInShare on Google+Share on FacebookTweet about this on Twitter

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YASAL UYARI

Yasal Uyarı www.ekonomitrend.com sitesinde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. www.ekonomitrend.com sitesinde yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Yatırımcıların verecekleri yatırım kararları ile bu sitede bulunan veriler, görüş ve bilgi arasında bir bağlantı kurulamayacağı gibi, söz konusu veri,yorum ve bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan www.ekonomitrend.com sitesi ve yazarları sorumlu tutulamaz..

Ekonomitrend © 2015 Tüm hakları saklıdır

Frontier Theme