Ekonomitrend

Ekonomi ve Analiz

TEKNOSA TEKNİK ANALİZ

Bir süredir devam eden dalgalı seyir halen bitmiş görünmüyor.  7 Aralık 2017 tarihinde kaleme aldığımız yazımızda belirttiğimiz üzere fiyat grafiği genişleyen üçgen formasyonu ile hareketine devam etmekte. Geçen hafta ve bu hafta yaptığı hareketle kanal alt bandı test edildi.

 

Daha geniş ölçekte baktığımızda 2013 yılında başlamış ve devam eden bir düşüş kanalı içerisinde ilerlediğimiz görülecektir. Yaklaşık son bir yıla dayanan hareket aslında bir yükseliş gibi görünse de devam eden düşüş kanalının alt bandından üst bandına yönelmiş bir grafiğin hareketi olarak karşımıza çıkıyor. Kısacası ana trend halen aşağı yönlü.

Tekrar son bir yıllık hareketi incelediğimizde genişleyen üçgen içerisinde formasyona uygun bir hareket izliyoruz.  RSI ve Stokastik  indikatörler izlediğimiz hareketle uyumlu görünüyor. Anlamı? Bir sürpriz olmaz ise ana düşüş trendinin alt bandına doğru bir hareket yerine ana trend kanal üst bandına yönelmiş bir hareket görme olasılığı daha yüksek görünüyor. Bu durumda ise 5.70 seviyeleri ana düşüş trendinin geçtiği ve yeni direnç seviyeleri olarak karşımıza çıkacaktır. Genişleyen formasyonda hareketin devamı için bu 5.70 seviyesinin hacimle geçilmesi gerekiyor. Aksi takdirde ana düşüş trendinin içerisinde devam eden bir hareket görmemiz kuvvetle muhtemeldir.

PaylaşPin on PinterestShare on LinkedInShare on Google+Share on FacebookTweet about this on Twitter

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YASAL UYARI

Yasal Uyarı www.ekonomitrend.com sitesinde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. www.ekonomitrend.com sitesinde yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Yatırımcıların verecekleri yatırım kararları ile bu sitede bulunan veriler, görüş ve bilgi arasında bir bağlantı kurulamayacağı gibi, söz konusu veri,yorum ve bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan www.ekonomitrend.com sitesi ve yazarları sorumlu tutulamaz..

Ekonomitrend © 2015 Tüm hakları saklıdır

Frontier Theme