Ekonomitrend

Ekonomi ve Analiz

Koza Uzun Vadeli Trend

2016 yılında 0,80TL seviyelerinden itibaren yükseliş gösteren kağıtta durumu aylık grafik üzerinden inceleyelim.  Uzun vadeli ana trend açısından baktığımızda hissenin yükseliş kanalı içerisinde devam eden bir hareket içinde olduğunu görüyoruz. Kanal alt bandı ile üst bandı arasında yaklaşık 6,40’lık bir marj bulunuyor. Bu durumu zun vadeli trend için normal görüyoruz. 2004 ve 2016 yılları arasında kanal üst bandına yakın seviyelerde hareketine devam etmiş olan hissenin 2016 yılında güç kaybederek kanal alt bandına kadar inerek trendin alt bandını teyit ettiğini söyleyebiliriz. Haftayı 7,60 seviyesinden kapatan hissede kanal üst bandı 2019 yılı ortaları için 14 seviyelerinden geçmekte.

Teknik göstergelere baktığımızda ise yukarı dönüş orta ve uzun vade için henüz teyit edilmiş görünmüyor. 5,80 seviyesi aşağı dönüşlerde önemli destek seviyesi olarak karşımıza çıkarken, 8,60 seviyesi ise yukarıda önemli direnç seviyesi. Zirve noktası 8,97 olarak işaretlenmiş durumda.

Son haftalarda hacmin pozitif yönde değişmesi hisseye girişlerin arttığının işareti; bunu olumlu olarak değerlendirebiliriz. Destek ve direnç noktaları yakından izlenmeli.

 

 

PaylaşPin on PinterestShare on LinkedInShare on Google+Share on FacebookTweet about this on Twitter

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YASAL UYARI

Yasal Uyarı www.ekonomitrend.com sitesinde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. www.ekonomitrend.com sitesinde yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Yatırımcıların verecekleri yatırım kararları ile bu sitede bulunan veriler, görüş ve bilgi arasında bir bağlantı kurulamayacağı gibi, söz konusu veri,yorum ve bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan www.ekonomitrend.com sitesi ve yazarları sorumlu tutulamaz..

Ekonomitrend © 2015 Tüm hakları saklıdır

Frontier Theme