Ekonomitrend

Ekonomi ve Analiz

Kentsel Dönüşümde Faiz Desteği

Kentsel dönüşüm alanı

Kentsel dönüşüm alanı

Kentsel Dönüşüm Faiz Desteği

 

16 Mayıs 2012 tarihli ve 6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanunun 7 nci maddesi kapsamında hak sahiplerince bankadan kullanılacak olan kentsel dönüşüm kredilerine faiz desteği sağlanacak. Bu kapsamda hak sahipleri gerçek ya da tüzel kişiler olabilmekte. Faiz desteği yeniden konutunu ya da iş yerini kendi imkanları ile yapmak ya da edinmek isteyenleri kapsıyor.

 

Faiz desteğinin sağlanması kapsamında bakanlık istekli bankalarla protokol imzalayacak. Destek ile ilgili esaslar protokol çerçevesinde tayin edilecek. Hesaplanan faiz desteği vade sonuna kadar bakanlık tarafından yatırılacak. Hak sahipleri için faiz desteği sağlanacak kredi miktarı 500.000 TL.  Faiz desteği oranları konutlar için %4, iş yerleri için ise %3 olarak belirlendi.

 

Bakanlık tarafından ilk protokol İş Bankası ile yapıldı. İlgili hak sahiplerinin banka şubelerine başvurmaları gerekiyor.

PaylaşPin on PinterestShare on LinkedInShare on Google+Share on FacebookTweet about this on Twitter

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YASAL UYARI

Yasal Uyarı www.ekonomitrend.com sitesinde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. www.ekonomitrend.com sitesinde yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Yatırımcıların verecekleri yatırım kararları ile bu sitede bulunan veriler, görüş ve bilgi arasında bir bağlantı kurulamayacağı gibi, söz konusu veri,yorum ve bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan www.ekonomitrend.com sitesi ve yazarları sorumlu tutulamaz..

Ekonomitrend © 2015 Tüm hakları saklıdır

Frontier Theme