Ekonomitrend

Ekonomi ve Analiz

Goodyear Teknik Analiz

Goodyear – GOODY Hisse Teknik Yorum

 

Goodyear fiyat grafiği ve teknik analiz

Goodyear fiyat grafiği

Goodyear hisse grafiğine aylık kapanışlar üzerinden baktığımızda 2009 yılında 5 seviyesinde yaptığı dip ardından yön değiştirerek ralli yaparak 100 seviyelerinin hemen üzerine kadar çıktığı görülüyor. Öncesinde ise 79 seviyelerinde yaptığı zirveden sonra grafikte teknik açıdan zayıflama sinyalleri dikkat çekmekte. Hacim düşüş eğiliminde ve CCI indikatörü negatif uyuşmazlık göstermekte.  Fiyat grafiği 9, 20 ve 50 günlük ortalamaların altında seyretmeye başlamış ve daralan hacimle 60 seviyelerine kadar gevşemiş durumda. Son dört haftalık hareketlerde 50 günlük ortalamanın hemen üzerinde tutunabilmiş. 2009 tarihinden itibaren gelişen hareketler sonucunda yükselen takoz formasyonu oluşumu da gözlenmekte.

Kısa vade açısından Goodyear fiyat grafiğinin son haftalarına daha yakından baktığımızda; oluşan dip seviyeleri bir öncekinin üzerinde gelişmekte iken zirveler ise daha düşük seviyelerde oluşarak grafikte sıkışma ve daralan üçgen formasyonu oluşturmakta.  Grafik 9, 20 ve 50 günlük fiyat ortalamalarını yukarı yönlü kesmiş ve ortalamaların üzerinde seyretmekte olduğu görülüyor.

9 günlük fiyat ortalamasının 20 ve 50 günlük ortalamaların üzerinde seyrettiği sürece kısa vadede grafiğin gidişatı açısından pozitif düşünülebilir. 57 seviyesinin destek olarak korunması durumunda üçgen üst bandına yönelen bir hareket ve bandın kırılması ile de hareketin devamı beklenebilir.  Uzun vade de ise takoz formasyonunun alt badının önemli destek noktası olduğunu hatırlatmakta fayda var. Buradan başlayan yukarı yönlü hareketin ise uzun vadeli negatif teknik sinyallerden dolayı takoz üst bandını kırması zor görünüyor. Dolayısıyla 100 seviyelerinin üzerinde satışlar yoğunlaşabilir ve takoz alt bandına yönelen bir geri  çekilme gözlenebilir. Takoz alt bandında ise destekler çok da güçlü görünmemektedir.

 

 

PaylaşPin on PinterestShare on LinkedInShare on Google+Share on FacebookTweet about this on Twitter

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YASAL UYARI

Yasal Uyarı www.ekonomitrend.com sitesinde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. www.ekonomitrend.com sitesinde yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Yatırımcıların verecekleri yatırım kararları ile bu sitede bulunan veriler, görüş ve bilgi arasında bir bağlantı kurulamayacağı gibi, söz konusu veri,yorum ve bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan www.ekonomitrend.com sitesi ve yazarları sorumlu tutulamaz..

Ekonomitrend © 2015 Tüm hakları saklıdır

Frontier Theme