Ekonomitrend

Ekonomi ve Analiz

Gazprom Teknik Analiz

Gazprom teknik analiz

Gazprom grafik

Gazprom’da Son Durum

250 ruble seviyesinde yaptığı tepe noktasından sonra dalgalanarak 106 ruble seviyesine kadar gevşeyen Gazprom fiyat grafiği bu noktada dip yaptı. Bu seviyeden sonra 9,21 ve 50 günlük fiyat ortalamalarını geçerek yeni bir trend oluşturmuş görünüyor. 157 seviyesinde tepe yaparak, gelen satışlarla trend kanalı içerisine dönen Gazprom, son 1,5 yıl kanal içerisinde kalarak hareketine devam etti.  Kanal içerisindeki ikinci tepe noktası 167 seviyesinde oluşmasının ardından zayıflayan hisse, günü 130.90 seviyesinden kapattı. Bugünkü kapanış seviyesi ile kanal alt bandına ulaşılmış oldu. Son haftalarda 9,21, ve 50 günlük ortalamaların altında gerçekleşen kapanışlar ile kayıplar artan hissede kanal alt bandının destek olarak çalıştığını görmekteyiz. CCI indikatörü -200′ ü geride bırakarak aşırı satış sinyali vermekte. Kanal alt bandı destek olarak çalışmaya devam ettiği sürece, fiyat grafiğinin kanal içerisinde devamı beklenebilir.

Ancak 167 seviyesinden sonra gelişen hareket ile oluşan üçgen formasyonu içinde fiyat grafiği sıkışmaya devam ediyor. 140 ve üzeri seviyelerde üçgenin yukarı yönlü kırılması ile trend kanalının üst bandına doğru yönelen bir hareketin başlangıcı görülebilir ve 180 seviyeleri test edilebilir. Aksi durumda ise üçgen aşağı yönlü kırılarak trend dışına doğru ilerleyen bir hareket ile satışlar ağırlık kazanabilir.  Bu durumda 124, 114 ve 107 seviyeleri destek seviyeleri olarak izlenmeli.

 

 

PaylaşPin on PinterestShare on LinkedInShare on Google+Share on FacebookTweet about this on Twitter

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YASAL UYARI

Yasal Uyarı www.ekonomitrend.com sitesinde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. www.ekonomitrend.com sitesinde yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Yatırımcıların verecekleri yatırım kararları ile bu sitede bulunan veriler, görüş ve bilgi arasında bir bağlantı kurulamayacağı gibi, söz konusu veri,yorum ve bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan www.ekonomitrend.com sitesi ve yazarları sorumlu tutulamaz..

Ekonomitrend © 2015 Tüm hakları saklıdır

Frontier Theme