Ekonomitrend

Ekonomi ve Analiz

Euro Ne Olur?

Euro ( Avro ) Teknik Analiz

Euro ( Avro ) Teknik Analiz

Euro Teknik Yorum

Euro Teknik Analiz

Euro/TL uzun vadeli trend, yükseliş yönünde dalgalanarak ilerliyor. Uzun vadeli trendin son zirvesi 3,27 seviyesinde gerçekleşmişti. Zirve sonrası başlayan düzeltme hareketi devam etmekte. 2.96 seviyesinde düşüş kanalı direnç noktası test edilmiş ancak başarılı olamamıştır.

2.60 seviyelerinden başlayan yükseliş hareketi 2.84 seviyesine kadar ulaşmış ve düzeltme hareketi başlamıştır. Teknik göstergelerden RSI incelendiğinde 2.84 öncesinde uyuşmazlık sinyalleri verdiği göze çarpmakta. Fiyat grafiğinde oluşan yükselen takoz formasyonu düşüş ile sonlandı. Devamına baktığımızda  RSI’ nın güç kaybetmeye devam ettiğini görüyoruz. Düşüşün 2.75 seviyelerine ulaşması beklenebilir. Bu seviyenin kırılması durumunda sırası ile  2.69 ve 2.65 seviyeleri destek noktası olarak karşımıza çıkacaktır.

Düzeltmenin 2.60 seviyelerine ulaşması ve sonlanması ikili dip formasyonu oluşturmuş olacak. İkili dip oluşumu durumunda düzeltme sonlanmış olacak ve yeni bir yükseliş trendini konuşabileceğiz. İkili dip formasyonun bu seviyelerde oluşması ile başlayan yükseliş trendinin hedefi ise 3.00 seviyelerinin hemen üzeri olacak. Bu aynı zamanda Euro/TL ‘nin uzun vadeli hareketinin düzeltmesinin de son bulması anlamına geliyor. Bu da Euro/TL’de yeni zirveler demek…

 

PaylaşPin on PinterestShare on LinkedInShare on Google+Share on FacebookTweet about this on Twitter

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YASAL UYARI

Yasal Uyarı www.ekonomitrend.com sitesinde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. www.ekonomitrend.com sitesinde yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Yatırımcıların verecekleri yatırım kararları ile bu sitede bulunan veriler, görüş ve bilgi arasında bir bağlantı kurulamayacağı gibi, söz konusu veri,yorum ve bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan www.ekonomitrend.com sitesi ve yazarları sorumlu tutulamaz..

Ekonomitrend © 2015 Tüm hakları saklıdır

Frontier Theme