Ekonomitrend

Ekonomi ve Analiz

Dolar Rallisi

dolar_Mart

 

Dolar Teknik Analiz

1 dolar arka yüzüAylık grafik üzerinden değerlendirmemizi yapacağız. 2008 yılında başlayan bir yükseliş trendi mevcut. Bu hareket sonradan ivme kazanarak ralliye dönüştü. Yükseliş hareketinin oluşturduğumuz kanal içerisinde hareketine devam etmekte olduğunu görüyoruz. 1. ve 2. dalgalar kanal içerisinde oluştu. 5 dalgalık hareketin 3. dalgasının sonlanacağı noktalara varmak üzereyiz ( Aylık grafik olduğunu tekrar hatırlatmak isterim; her mum bir aylık süreyi sembolize etmekte. Bu sebeple 5 dalgalık hareketin bugünden yarına oluşmasını beklemek yanlış olur).

 

3. dalganın yani son zirve noktası sonrasında bir düzeltme gelecektir; düzeltme dalgasının bitiş noktasını 4 olarak etiketleyeceğiz. Ve 5. yükseliş final dalgası. Bu elbette daha yukarısını hedeflemekte ama bunu daha sonra ele alacağız.

 

3. dalga zirve noktası için baktığımızda 2.65 seviyesi kritik eşik olarak karşımıza çıkıyor. Bugün bu seviyenin biraz altına eriştik. RSI aşırı alım sinyali vermiş olsada halen güçlü görünmekte. Bu sebeple 2.65’in kırılması ile birlikte yeni bir yola girmiş olacağız. Bu durumda ise 2.70 yeni hedef olacaktır. Nihayi hedefin kanal üstbandı civarında oluşmasını bekleyebiliriz. Zaman ekseni ilerledikçe kanal üstband çizgisi ise daha yüksek değerlere ulaşıyor olacak.

 

PaylaşPin on PinterestShare on LinkedInShare on Google+Share on FacebookTweet about this on Twitter

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YASAL UYARI

Yasal Uyarı www.ekonomitrend.com sitesinde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. www.ekonomitrend.com sitesinde yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Yatırımcıların verecekleri yatırım kararları ile bu sitede bulunan veriler, görüş ve bilgi arasında bir bağlantı kurulamayacağı gibi, söz konusu veri,yorum ve bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan www.ekonomitrend.com sitesi ve yazarları sorumlu tutulamaz..

Ekonomitrend © 2015 Tüm hakları saklıdır

Frontier Theme