Ekonomitrend

Ekonomi ve Analiz

Adel Hisse Teknik Analiz

 

ADEL KALEkalemMCİLİK Hisse Teknik Analiz

ADEL fiyat grafiğine baktığımızda 2014 yılında 35 seviyelerinden başlayan uzun vadeli yükseliş trendi devam etmekte.  2015 yılında I ve II nci çeyrekte kanal üst bandı test edildi. Yine I ve II nci çeyrekte alt band test edildi; kanal trend yönünde ilerleyişine devam etmekte olduğundan test noktalarında fiyat değerleri bir öncekinin üzerinde gerçekleşti.

 

 

Adel Kalemcilik Grafik

Adel Kalemcilik Grafik

Yükselen trend ilerleyişine devam ediyor. Fiyat grafiği kanal içerisinde kaldığı sürece yükseliş trendi devam edecek ancak kısa ve orta vadeli olarak kanal üst ve alt bandı test eden senaryolar izlenebilir.

 

Haftalık fiyat grafiğinde teknik indikatörlere baktığımızda CCI negatif uyuşmazlık gösteriyor. Bu nedenle önümüzdeki haftalarda CCI grafiğinde uyuşmazlık düzelmez ise kanal alt bandına yaklaşan fiyat değerlerini görebiliriz.

 

Bu durumda 55 seviyeleri önemli destek  seviyesi  olarak karşımıza çıkacaktır. 55 seviyesinin kırılması durumunda kanal alt bandı izlenmeli. Negatif CCI uyuşmazlığının düzelmesi, yeni zirve oluşturması ve yükselen hacim kısa vadeli olarak trend üst bandına yeni bir hareketi başlatabilir.

 

PaylaşPin on PinterestShare on LinkedInShare on Google+Share on FacebookTweet about this on Twitter

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YASAL UYARI

Yasal Uyarı www.ekonomitrend.com sitesinde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. www.ekonomitrend.com sitesinde yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Yatırımcıların verecekleri yatırım kararları ile bu sitede bulunan veriler, görüş ve bilgi arasında bir bağlantı kurulamayacağı gibi, söz konusu veri,yorum ve bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan www.ekonomitrend.com sitesi ve yazarları sorumlu tutulamaz..

Ekonomitrend © 2015 Tüm hakları saklıdır

Frontier Theme